Duşta rahatlığın adresi

Hakkımızda

20 yıllık tecrübesi ile girişimci, üretici, çözüm odaklı, ve müşteri memnuniyetini en önde tutan anlayışıyla yeni ve modern bir markadır.

Pelican Banyo Sistemleri, faaliyet alanları içersinde; compact sistemler, hidromasaj sistemleri, duş kabinleri ve banyo dolapları olarak geniş bir portföy sunmaktadır.

İç pazardaki etkisini yurt dışı pazarında da müşterisinin beğenisine sunmakta sektöre yenilik ve heyecan katmaktadır.

Firmamız; dünyada 15 ülkeye yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunurken AR-GE’ye verdiği önem sayesinde kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ıslak mekan ürünlerini yenilemektedir.

Pelican Banyo Sistemleri hedef olarak Pelican markası ile sektörünün öncüsü olma yoluna, sizlere daha iyiyi sunmaya devam edecektir.


Pelican Shower Enclosure & Bath Systems
Pelican is a new and modern brand with fifteen years of experience which has primary attributed entrepreneurial, creative, solution oriented, and customer satisfaction.
Pelican Bath Systems introduces wide range portfolio which consists compact systems, hydromassage bathtubs, shower enclosures and bathroom cabinets within its field of activity.
Brand expands its success of home market to overseas, provides novelty and excitement to industry.
Our company makes a great amount of contributions to national economy within export to nine different countries on the world and also innovate and enhance its wetroom solutions with R&D investments.
Pelican Bath Systems will continue to provide better solutions to customers as being pioneering of its sector with Pelican brand